Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13

En İyi Bozcaada Otelleri

Bozcaada Otelleri Denize Sıfır

Antalya ve Bodrum gibi yerlerde yer alan otellerde, genelde her şey dahil seçeneklerini bulabilirsiniz. Bu otellerin birçoğu da denize sıfırdır. Ancak Bozcaada otelleri denize sıfır olanlarda, Antalya ve Bodrumdaki otellerde bulunan imkanların birçoğunu bulamazsınız.

Nedeni ise adada bulunan oteller ile bahsettiğimiz yerlerde bulunan otellerin imkanlarının ve formatlarının farklı olmasıdır. Mesela Bodrum otelleri gelişmiş bir kompleks halindedir. İçerisinde; yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, spor salonu, konser salonu, animasyon sahnesi, geniş plaj alanları ve güzellik merkezi gibi bölümler bulunur.

Bozcaada otellerinde ise bu imkanların pek çoğu bulunmaz. Mesela; çocuklar ve yetişkinler için yüzme havuzu, odalarda banyo, bazılarında küçük çaplı spor salonları gibi imkanlar bulunur. Tabi burada bahsettiğimiz oteller, denize sıfır olarak yer almaktadır.

Peki ama insanlar neden buraları daha çok tercih ediyor?

Sebebi açıktır. Tatil demek biraz da huzur demektir öyle değil mi? Adaya gelenlerin tamamı, buradan zor ayrılıyor. Adanın nüfusu kış aylarında 2000 civarında, yaz aylarında ise bu rakam 5000-6000 civarlarına kadar çıkıyor. Nüfusun çoğunluğu merkezde toplanıyor. Yine de çok kalabalık sayılmaz. Yani yaz aylarında da huzurlu ve güzel bir tatil geçirmek için ideal bir yerdir.

Bodrum ve Antalya gibi yerlerde ise durum daha farklıdır. Her ne kadar devasa otellerinde tüm imkanlar bulunsa da, çok kalabalıktır. Tabi ki bu tür tatilden hoşlananlarda vardır.

Adadaki Bozcaada otelleri denize sıfır olmasının yanı sıra, sakin ve huzurludur. Plajların çok kalabalık olmadığını belirtelim. Bu yüzden rahatlıkla denize girebilirsiniz.

Bozcaada Otelleri Her şey Dahil

Her şey dahil seçenekleri kısıtlı olsa da, tatil yapmaya gelen insanlara yeterli olmaktadır.

Bozcaada otelleri her şey dahil seçeneklerinde ücretsiz kahvaltı ön plana çıkmaktadır. Genelde öğlen ve akşam yemekleri de oda ücretine dahildir. Ayrıca araçları ile gelenler için ücretsiz otopark hizmeti sunulur. Tabi ki otopark kapasitesi belli bir kapasiteye sahiptir.

Odalarda bulunan küçük banyolardan başka, genel bir tesis bulunmaz. Mesela diğer büyük otellerde bulunan ve genel kullanıma uygun hamam ve sauna gibi alanlar yoktur. Günlük oda hizmeti sunulur. Yatak çarşaflarının değiştirilmesi, odaların günlük temizliği ya da eksik olanların tamamlanması gibi.

Çamaşırhane hizmeti genelde birçok otelde bulunmaktadır. Çamaşırlarınızı bu alanlarda temizleyebilirsiniz. Ücretsiz internet de, verilen hizmetlerden bir tanesidir. Her otelde bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bazı oteller, bünyesinde bulunan restoran hizmetlerini de misafirlerine sunmaktadır. Genelde ise merkezde ve civarında bulunan restoran ve meyhanelerde akşam yemekleri yenmektedir.

En İyi Bozcaada Otelleri

Adadaki en iyi oteller, gelen kişilerin yorumları değerlendirildiğinde, merkeze yakın olanlar oluyor. Yani otellerin birçoğunun verdiği hizmetler birbirine yakın. Ancak bulundukları konum itibariyle değerleri de kullanıcılar gözünde değişiyor. Özellikle her yere yürüme mesafesinde olan oteller, gelen misafirler tarafından tercih ediliyor.

Ancak şunu da belirtelim ki; otelin temizliği, hizmet kalitesi, çalışanların tavırları, odaların konforu, ücretsiz sunulan hizmetler gibi faktörler de, otelin iyi olup olmadığını belirlemede büyük bir öneme sahiptir.

En iyi bozcada otelleri yine gelen konukların beğenisi ile ortaya çıkıyor. Zaten adada bulunan birçok otel, eski şarap fabrikalarından ya da eski Rum evlerinden dönüştürülerek yapılıyor.

Buraya gelecekseniz, yaz aylarında hava durumunun nasıl olduğunu bilmelisiniz. Sonuçta sıcaktan ya da soğuktan etkilenenler ya da hasta olanlar olabilir.

Bozcaada hava durumu yaz aylarında, ılıman bir özellik sergiliyor. Eğer deniz suyunu sıcak seviyorsanız, kesinlikle buradaki suyu sevemeyebilirsiniz. Alışması biraz zor oluyor.

20 Mayıs 2019

Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13