Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13

EN İYİ BOZCAADA PANSİYONLARI İLE TATİL DENEYİMİ

Her birimizin tatil anlayışı birbirinden farklı özellikler sergiliyor. Kimisi deniz kenarında bir tatil geçirmek isterken, kimisi ise kayak merkezlerinde tatilini geçirmeyi tercih edebiliyor. Bazıları ise doğa ile iç içe kalmak istiyor.

Pansiyon; evlerin tamamının ya da bir kısmının otel konseptine çevrilmiş halidir. Yani pansiyon bir tür ev oteldir.

Ancak Bozcaada’da farklı bir pansiyon deneyimi yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Nedeni ise buradaki pansiyonların, adanın karakteristik özelliklerini yansıtan küçük ama şirin bir yapıya sahip olmalarıdır.

En iyi Bozcaada pansiyonları ise merkezde toplanmış. Nedeni ise adanın merkezinde yaşayan ailelerin, evlerini pansiyona çevirmeleridir. Buraya öncesinde yerleşen aileler, ek gelir kazanmak amacıyla evlerini pansiyona çevirmişler. Daha çok para kazanmaya başlayınca da, pansiyon tarzında yapılar inşa ettirmişler.

HANGİ BOZCAADA PANSİYONLARI TERCİH EDİLMELİ?

Daha önce de belirttiğimiz gibi herkesin farklı bir tatil anlayışı ve beğenisi var. Kimisi deniz kenarında konaklamayı tercih ederken, kimisi ise doğa ile baş başa kalmayı tercih edebiliyor. Bozcada pansiyonları ise her iki seçeneği de konuklarına sunabiliyor.

Adada bulunan pansiyonlar, hem deniz kenarına yakın, hem doğa ile iç içe hem de tarihi eserlerin yakınında bulunuyor.

Merkezde bulunan pansiyonlar ise birçok kişi için daha avantajlı. Özellikle gezmeyi sevenler için. Merkezi konumda bulundukları için burada yaşayan insanlarla sıcak ve samimi sohbetler gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca birçok restoran ve meyhane gibi mekanlara da ulaşım kolay oluyor.

Daha fazla sakinlik ve huzur arayanlar için de burada bolca seçenek mevcuttur. Merkezden biraz daha uzak, adanın tepelerinde yer alan pansiyonlarda, aradığınız huzuru ve konforu bir arada bulabilirsiniz.

Biz sizlere aslında genel özellikleri itibariyle birçok Bozcaada pansiyon tavsiye edebiliriz. Tabi ki seçim sizin. Önemli olan güzel ve unutulmaz bir tatil geçirebilmenizdir.

Bozcaada pansiyon deniz sıfır seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Güneşlenmek, bronzlaşmak ve denizin şifasından yararlanmak isteyenler için birebir.

BOZCAADA PANSİYONLARINDA NELER VAR?

Adadaki pansiyonlar, Rum mimarisinin tipik özelliklerini taşıyor. Tüm pansiyonlar, beyaza boyanmış ve birçoğu iki katlıdır. Yani iki kattan daha yüksek olan pansiyon neredeyse yok gibi.

Bazı pansiyonların güzel bir bahçesi var. Bahçede rengarenk çiçekler bulunuyor. sabah uyandığınızda, sizleri temiz hava ve renkli çiçekler karşılıyor. Pansiyonlarda bulunan teraslarda ise doyumsuz akşamlar yaşanabiliyor. Teras manzarası eşliğinde kahvaltınızı yapabiliyorsunuz. Ayrıca akşam yemeklerini burada yemek, ayrı bir keyif.

Odalar ise temiz ve konforlu. Her türlü ihtiyaç göz önüne alınarak düzenlenmiş. Genelde tüm pansiyonlarda, herhangi bir ihtiyacınız olduğunda hemen ilgileniyorlar. Bazı pansiyonlarda kahvaltı ve öğle yemeği, bazılarında ise yalnızca kahvaltı seçeneği mevcut. Aslında biraz da bütçenizle alakalı bir durum.

Özellikle bağ evinden dönüştürülen pansiyonlarda sezon boyunca kalmayı tercih edenler çoğunlukta. Buradaki bağlardan taze üzüm toplanabiliyor. Ada zaten, üzümleri ve kaliteli şarapları ile de ün yapmış durumda.

Pansiyon odalarında; mini bar, ütü, ücretsiz internet, fön makinesi klima, eşya dolabı ve 24 saat sıcak su imkanları bulunuyor.

Deniz kenarında konaklayacaksanız, size güzel haberlerimiz var. Adada irili ufaklı birçok koy bulunuyor. tertemiz ve sıcak denizin keyfini bu koylarda çıkarabilirsiniz. Ayrıca deniz kenarlarında, kumsal boyunca aralıklarla sıralanan işletmeler mevcuttur. Her türlü ihtiyaçlarınızı bu işletmelerde karşılayabilirsiniz.

Unutulmaz, huzurlu ve keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız, ada sizler için tam bir biçilmiş kaftandır. Özellikle burada bulunan pansiyonlarda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacağınızdan eminiz.

14 Mayıs 2019

İlgili Terimler :

Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13