Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13

Tatilin Merkezi Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Çanakkale’nin bir ada ilçesi olan Bozcaada’ya karayolu ile ulaşım mümkün olmamakla birlikte Geyikli’den kalkan feribotlar ve Çanakkale’den kalkan deniz otobüsleri ile gidilebilmektedir. Bozcaada’ya her iki yöntemle araçla gidilebileceğini de unutmayın.

Bozcaada’ya İstanbul’dan ulaşmak isteyen tatilciler ise karayolu ile Eceabat ya da Lapseki’ye geldikten sonra boğaz geçişi ile Geyikli’ye ulaşabilirler. Bozcaada feribotla ulaşımın oldukça kolay olduğu bir konumdadır.

Bozcaada’da Konaklama

Bozcaada Otelleri kalacak yer açısından oldukça zengindir. Büyük oteller ve bağ evlerinin yanı sıra en sık tercih edilen konaklama imkanları butik otellerdir. Özellikle yaz tatillerinde hem yurt içi hem de yurt dışından misafirlerini ağırlayan Bozcaada; yaz turizminin yanı sıra aynı zamanda kültür turizmi açısından da zengindir.

Tatilini huzurlu ve keyifli bir şekilde geçirmek isteyenlerin tercihi olan Bozcaada hakkında merak edilen pek çok nokta bulunmaktadır.

Bozcaada’da Butik Otelde Kalın!

Bozcaada’da konaklamanın nasıl olacağı, otel seçimi de tatilciler için bir diğer soru işaretidir. Bozcaada merkezde pek çok butik otel bulunmaktadır ve bu oteller genellikle plaja yakın mesafededir. Hijyen kurallarının üst seviyede olduğu, lezzetli yemek servisi sunan pek çok butik otel hizmet vermektedir. Bozcaada Ergin Pansiyon da söz konusu otellerden biridir.

Bozcaada’da butik oteller; Rum  –  Türk ortak kültürünün yansıtıldığı şekilde dizayn edilmiş; lezzetli ve doğal olmakla birlikte aynı zamanda da sağlıklı mutfakları ile ön plana çıkmaktadır.

Bozcaada pansiyon fiyatları oldukça ekonomiktir ve aynı zamanda kendinizi evinizde hissedeceğiniz atmosfere sahiptir.

Bozcaada’ya Ne Zaman Gidilir?

Bozcaada dört mevsim misafirlerini sıcak bir şekilde ağırlamaktadır. Bununla birlikte tatilcilerin en yoğun olduğu aylar Mayıs ve Ekim aylarıdır. Her mevsim esen rüzgarı özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında rahatlatıcı olmanın yanı sıra organik sebzelerin ve üzüm bağlarının kokusunu da duymanızı sağlayacaktır.

Bozcaada’da pek çok festival ve şenlik düzenlenmektedir. Bu günlerde kalabalıklaşmaya başlayan ada; renkli, keyifli ve eğlenceli bir ortam haline gelmektedir. Oldukça hareketli günler yaşamak için Bozcaada festivallerinin olduğu zamanlarda ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Her tatil beldesi gibi kış aylarında daha tenha olan ada özellikle fotoğraf meraklıları için birebir bir gezi rotası haline gelmektedir. Ancak yine de yola çıkmadan önce Bozcaada hava durumu hakkında google aramaları üzerinden de bilgi sahibi olmanızı öneririz.

 

 

Bozcaada’ya Turla Gidilir mi?

Pek çok firma Bozcaada’ya tur düzenlemektedir. Genellikle İstanbul ve Çanakkale’den kalkış şekilde düzenlenen turlarda ada merkezi ve koylar keşfedilmektedir. Ancak Bozcaada turu seçerken adada en az birkaç gün kalınması ve konaklama ile ilgili nitelikli mekanların tercih edildiğinden emin olunmalıdır.

 

01 Haziran 2020

İlgili Terimler :

Ergin Butik Otel Bozcaada - Hoşgeldiniz

Hızlı İletişim & Rezervasyon : 0542 404 54 13